Jövőkép a mozgásszervi ellátás tükrében

Május 3-án nagy érdeklődés mellett tartották meg intézetünk vezetői A mozgásszervi diszciplína víziója a Budai Egészségközpontban című szakmai tájékoztató programot.

A rendezvényen dr. Csernavölgyi István vezérigazgató ismertette a Budai Egészségközpont valós népegészségügyi igényekre épülő szakmai jövőképét, valamint bemutatta az energia- és környezettudatos kórházfejlesztési tervét, ami az infrastruktúra, az eszközpark és a digitalizáció területén valósul meg. A fejlesztés célja egy magasszintű betegbiztonságot garantáló gyógyítói környezet létrehozása.

Dr. Hoffer Zoltán, az Országos Gerincgyógyászati Központ főigazgatója pedig egy átfogó előadás keretében mutatta be az intézményünkben zajló gerincsebészeti szakmai program múltját, jelenét és jövőjét.

A rendezvényen kiemelt figyelmet kapott az ortopédia, a radiológia, az aneszteziológia és az In Silico Biomechanikai Laboratórium szakmai programja. A hatékony gyógyítás elképzelhetetlen az olyan komplex rendszerek nélkül mint a betegbiztonság, a betegút szervezés, az ápolás és a minőségbiztosítás. Ezen területeknek a Budai Egészségközpont ökoszisztémájában beletöltött szerepéről is pontos képet nyertek az esemény résztvevői.