Gyakran ismételt kérdések
A hatékony tájékoztatás érdekében összegyűjtöttük a beruházással kapcsolatos legfontosabb tudnivalókat, a listát a munkálatok előrehaladtával folyamatosan frissítjük.
Milyen előzetes környezettanulmány történt a tervek elkészítésekor?
A tervek megvalósítási tanulmány alapján készültek, amely során vizsgáltuk a benapozást, a környezeti hatásokat, a zajterhelést, valamint a forgalomi rend alakulását is. Az építési engedély beadása előtt kerületi és országos tervzsűrin is bemutattuk a terveket, melyek elfogadásra és támogatásra kerültek.
Mi a kórház elkészültének tervezett határideje?
Amennyiben előre nem látható események nem akadályozzák a munkálatokat, az építkezés befejezését 2026. december végére tervezzük.
Melyik cég lesz a generálkivitelező?
Pályázati kiírás alapján a generálkivitelezőnk a Market Építő Zrt. lesz.
Mit tesz a Budai Egészségközpont a zaj- és porártalom mérséklése érdekében?
A kivitelezésre vonatkozó jogszabályokat maximálisan betartatjuk és a munkálatokat folyamatosan monitorozzuk. Egyelőre az építkezés általi kibocsájtás nem lépte túl a rendeletben előírt mértéket, amennyiben ez mégis bekövetkezik, akkor extra zajvédő és porfogó kerítést fogunk telepíteni.
Mi történik, amennyiben az építkezés miatt a környező lakóingatlanokban kár keletkezik?
A kivitelező első lépésként állapotfelméréseket és rögzítéseket végez az érintett lakásokban, és a közterületen is. Amennyiben bizonyíthatóan az építkezés miatt történik meg az érintett felépítmény állagromlása, akkor a kivitelező természetesen helyreállítja, illetve javítja a károkat.
Lesz-e forgalomnövekedés az építkezés alatt és után?
A meglévő épületek statikai megerősítése miatt a kórház fokozatosan ki fog költözni az épületből.
A beteg forgalom meg fog szűnni, ezt váltja fel az építési forgalom. Összességében tehát az építkezés alatt a korábbiakhoz képest nem várható a forgalom növekedése. A kórházban mélygarázs épül, amely alapján a parkban megszűnik a felszíni parkolás (csak 22 darab felszíni parkolóhely marad a projekt végére a volt teniszpálya területén), emiatt várhatóan a Királyhágó utcában jelentősen lecsökken a közforgalmú parkolók terhelése. Az épület főbejárata áthelyeződik az Alkotás utca felé, mint ahogy a mentőbejárat is oda kerül át.
A kivágott fák miatt csökkenni fog-e a zöld felület?
A zöldfelület nem csökken, mert a területen a felszíni parkolás meg fog szűnni. A projekt során pihenő és rehabilitációs parkot alakítunk ki, és az új épületszárnyban zöldtetőket létesítünk, összesen 103 darab fa telepítését tervezzük.
Várható-e a lakások benapozottságának csökkenése?
A meglévő épületek mindenhol magasabbak, mint az új szárnyak. A tervezés során benapozás-szimulációt készítettünk, megállapításra került, hogy a jogszabályi feltételek mindenhol biztosítottak lesznek.
Nem fogja-e csökkenteni a beruházás a környező lakások értékét?
A beruházás az egész környék infrastrukturális megújulását is magával hozza: nemcsak új épületszárnyakat húzunk fel, hanem a régi kórházépületeket is a környezettudatosság, fenntarthatóság jegyében újítjuk fel, ennek megfelelően alakítjuk ki a parkot és a belső udvarokat is. A város felé nyitó fogadótér irányában kávézót, a belső kert felé éttermet tervezünk. Magában a kórházban pedig a legmagasabb szakmai igényeknek megfelelő betegellátás fog működni világszínvonalú orvostechnológia alkalmazása mellett, a projekt eredményeképpen létrejövő új kórházi blokk várhatóan az itt található lakások értékét is emelni fogja.